בתחום של השכרת ציוד הגברה יש מגוון רחב של מערכות הגברה להשכרה. בעוד שמרבית האנשים לא יבדילו באיכות הסאונד בין מערכת הגברה אחת לשנייה, חשוב לדעת שבהחלט קיימים הבדלים בסאונד.

המחשבה הראשונה של הרבה מפיקי אירועים שמחפשים להשכיר ציוד הגברה לאירועים היא, שהם צריכים לחפש אחר מערכת ההגברה לאירועים שתהיה מספיק חזקה לעמוד בעוצמות ההגברה הנדרשות באירוע אך במקביל להיות מאוד זולה להשכרה. מחשבה זו גורמת למפיקי אירועים רבים לבחור במערכות הגברה להשכרה בעלי מפרט חובבני, שמייצרות סאונד לא איכותי באירוע.

הדיון על חשיבות איכות ציוד הגברה באירוע

הדיון על איכות הסאונד באירועים הוא נושא שנוי במחלוקת. יש מפיקים רבים אשר טוענים שכל מערכות ההגברה להשכרה מעניקות אותו איכות סאונד, ולכן ניתן לחסוך בעלויות ההשכרה של ציוד הגברה לאירועים. מצד שני, יש מפיקים בעלי אוזן טובה שמודעים לכך שיש להשקיע כסף עבור השכרת ציוד הגברה איכותי לאירועים בליווי של טכנאי סאונד מנוסה.

השכרת ציוד עבור הגברה לטקסים אולי לא חייבת להיות איכותית, מכיוון שמוסיקה אינו מרכיב מרכזי בטקס, אך כאשר מדובר על הגברה למופעים או לאירועים גדולים כמו חתונות יש חשיבות רבה לאיכות ההגברה. הגברה היא חלק מאוד חשוב בהצלחה של אירוע המכיל חלק מוסיקלי, ולכן חשוב לבצע השכרת ציוד הגברה איכותי.

אנשים רבים לא מבדילים באיכות הסאונד בין מערכות הגברה להשכרה

חשוב להבין שהסאונד שבוקע ממגבר הוא אחד דברים הקשים ביותר להסברה, זאת מכיוון שאיכות הסאונד במגבר מושפעת מגורמים רבים ושונים. עם זאת, זה רק הגיוני שמפרט איכותי יותר של מגבר ידע להחליש את הגורמים המשפיעים לרעה על איכות הסאונד (פידבק, רעשים חיצוניים וכו') ולהגביר את הגורמים הטובים שמסייעים לאיכות הסאונד (קליטה טובה יותר של שמע, עיבוד צליל מהיר יותר וכו').

כשאנשים ללא ידע מקצועי של הגברה לאירועים מדברים על הסאונד של מערכות הגברה להשכרה, הם לרוב יתארו את איכות הסאונד בצורה מאוד סובייקטיבית ולא מוגדרת. למשל הם יתארו את הסאונד כ"מרוח" או כ"ממוקד", אלו לא באמת תיאורים מקצועיים שניתנים להשוואה. כלומר, חווית שמיעת הסאונד של המשתמש היא לא גורם השוואה אמיתי שניתן להביע איתו דעה ריאלית לגבי הבדלי איכות סאונד בין מגברים. זאת הסיבה המרכזית למה הרבה מפיקי אירועים מאמינים שאין הבדל בין מערכות הגברה שונות, ולכן אפשר להשכיר כל ציוד הגברה לאירועים.

ההבדל באיכות הסאונד נובע מהמפרט

על מנת להוכיח את חשיבות הבחירה הנכונה של השכרת ציוד הגברה איכותי, נציג כיצד נוצרים הבדלים באיכות הסאונד בין מערכות הגברה להשכרה שונות. אותם הבדלים נובעים מהשוני במפרט. גורם ההשוואה היחידי בין מערכות הגברה הוא המפרט, או במילים אחרות, יכולת תפקוד המגבר לטיפול בסאונד נקלט. שבוחרים לבצע השוואה בין ציוד הגברה להכשרה על פי מפרט אנחנו באמת יכולים לבצע השוואה כמותית של תדירות תגובה, יכולת קליטת סאונד, עוצמת הגברה וכו'. יכולת תפקוד המגבר וציוד ההגברה חשובה בגלל שבאירוע, מופע מוזיקלי או טקס יכולים להימצא גורמים שישפיעו לרעה על איכות הסאונד ולכן חובה להשקיע בהשכרת ציוד הגברה איכותי. הדוגמה הכי טובה להמחשה זאת היא המורכבות של הגברה למופעים בשטח פתוח כתוצאה מרוח חזקה ובריחה של סאונד בחלל גדול. באירועים שכאלו חובה להשקיע בציוד הגברה בעל מפרט חזק להתמודדות עם הגורמים הפוגעים ביכולת תפקוד ציוד ההגברה.

מטבע הדברים אין דבר כזה מגבר מושלם, אבל יש לא מעט מערכות הגברה שמגיעות לרמה מאוד גבוה של איכות סאונד. ככל שחלקי ציוד ההגברה איכותיים יותר ומכילים מפרט מתקדם יותר, כך גדל הסיכוי שציוד ההגברה באירוע יצליח לייצר סאונד איכותי יותר בהתחשב כל הגורמים המשפיעים על הסאונד.