טקסים גדולים מצריכים מערך לוגיסטי נרחב, הכולל גם את נושא ההגברה באירוע. מומלץ בעת תכנון טקס גדול להעסיק חברת הגברה לאירועים המתמחה בביצוע הגברה לטקסים גדולים.

על מנת לערוך טקס ציבורי גדול יש להפעיל מערך לוגיסטי מאוד רחב הכולל אספקטים שונים של הפקת אירוע, החל משיווק הטקס לקהל הרחב ועד לתפעול השוטף של הטקס עצמו. מכיוון שרוב הטקסים הגדולים כוללים מרכיב סאונד כלשהו, בין אם מדובר על הופעה של הרכבים מוזיקליים או בין אם מדובר רק על נאום בטקס, ישנה חשיבות רבה להתקנה והתפעול של מערכות ההגברה באירוע. וזאת הסיבה המרכזית למה כל טקס ציבורי גדול דורש הכוונה ותפעול של חברת הגברה לאירועים המתמחה בהגברה לטקסים.

האם הטקס שלי מחייב בכלל השכרת מערכת הגברה?

כיום אין טקסים, ציבוריים או פרטיים, שלא נערכים בליווי של טכנאי סאונד מקצועי המתמחה בהגברה. אם אתם מתכננים טקס ומתלבטים האם אתם צריכים מומחה הגברה לטקסים, מומלץ לבחון האם הטקס שלכם עומד באחד הקריטריונים הבאים הדורשים הגברה באירוע:

  1. כמות הקהל הנה 100 איש ומעלה – אירועים קטנים של כמה עשרות מוזמנים לרוב לא דורשים התקנה מורכבת של ציוד הגברה לאירועים וליווי של טכנאי סאונד מקצועי במהלך האירוע, כך שאם אתם עורכים טקס מצומצם של מספר אנשים לא תדרשו להשקיע יותר מדי בהגברה להשכרה. אך אם מדובר על טקס גדול שמאכלס מעל 100 אנשים, אין מנוס מהשקעה בכמות גדולה יותר של ציוד הגברה על מנת להבטיח סאונד מספיק חזק לקהל הרב.
  2. מרחק גדול בין הבמה לקהל – יש הרבה טקסים אשר מתבצעים באזורים ציבוריים בהם הבמה ממוקמת מאוד רחוק מאזור ישיבת הקהל, כמו למשל בטקס צבאי, ואז נדרשת עוצמת סאונד חזקה מספיק על מנת לכפר על המרחק של הבמה מהקהל. ככל שהבמה ממוקמת רחוק יותר מהקהל, כך תדרשו להשקיע יותר בהשכרת ציוד הגברה לאירועים ואף להעסיק חברת הגברה לאירועים המתמחה בהגברת טקסים.
  3. הטקס מתקיים בחוץ – הגברה בשטח פתוח מאוד בעייתית בגלל בריחת הסאונד כלפי מעלה ורעשי הרקע הרבים המפריעים לסאונד חלק. כל טקס אשר מתקיים בשטח פתוח מחייב השקעה גדולה בציוד הגברה להשכרה ודורש טכנאי סאונד מומחה הגברה לאירועים שידע לכוונן את הסאונד על פי תנאי מזג האוויר בטקס.

השכרת מערכת ההגברה המתאימה לטקס

הערכת דרישות הסאונד והשכרה של מערכת הגברה מתאימה לטקס צריכה להתבסס על דרישות איכות הסאונד בטקס, לרוב מבצעים הפרדה בין הופעה מוזיקלית לבין נאומים בלבד, וגודל השטח שצריך לכסות אותו. בעוד שיש כמה הבדלים בסאונד בין מערכות הגברה להשכרה, אנו צריכים להעריך את מספר המגברים הנדרשים לטקס ואילו רכיבי הגברה נדרש להשכיר (כמה מיקרופונים? כמה מיקסרים? כמה כבלים? וכו'). נוסף על כך, יש לקחת בחשבון את תקציב הטקס המופנה לנושא ההגברה. בגלל שיש טווחי מחירים שונים למגוון מערכות הגברה להשכרה אז כמובן שהתקציב שאתם מפנים להשקיע בהגברה לטקס הוא גם גורם החלטה לגבי מערכת ההגברה בטקס. עם זאת חשוב לציין, שהשכרת ציוד הגברה דרך חברת הגברה לאירועים תעניק לכם את מערכת ההגברה האופטימלית לדרישות הטקס שלכם תחת מגבלות התקציב.

מיקום ציוד ההגברה על הבמה והרמקולים במתחם הטקס

לאחר שהגדרנו את סוג וגודל מערכת ההגברה של הטקס, יש לעבור לתכנון המיקום של ציוד ההגברה על הבמה על פי דרישות הטקס ותכנון מדויק של העמדת המגברים בהתאם לשטח המתחם. מומלץ להתחיל במיקום ציוד ההגברה על הבמה, אשר כולל את העמדת המיקרופונים ומכשור קלט הסאונד המקצועי. חשוב להעמיד את ציוד הקלט בהתאם למורכבות הסאונד, למשל בהופעה של הרכבים מוזיקליים חשוב לצמצם פידבק בין כלי הנגינה, ובהתאם לדרישות עיצוב הטקס, למשל נדרש להעמיד מיקרופונים ליד דוכן הנואמים. לאחר מכן, יש להמשיך בהעמדת המגברים לאורך מתחם הטקס. העמדת המגברים יתבצע בשאיפה לייצר סאונד המקיף את כל מתחם הטקס בצורה אקוסטית איכותית ככל הניתן. מיקום המגברים הוא עניין מאוד מורכב, במיוחד כאשר מדובר על טקס המתקיים בשטח פתוח, לכן מומלץ להעסיק חברה המתמחה במתן שירותי הגברה לאירועים.