טקס החופה הוא ללא ספק החלק החשוב ביותר עבור הזוג המאושר, ולכן זה הכרחי לבצע השכרת מערכת הגברה איכותית בליווי טכנאי סאונד עם ניסיון של הגברה לאירועים.

לאחר שאתם בוחרים את מיקום טקס החתונה שלכם, אחת השאלות הראשונות שאתם צריכים לשאול את מנהל מתחם האירועים היא "האם אתם מציעים מערכת הגברה איכותית לשימוש במהלך טקס החופה?".
במידה והתשובה לשאלה זו היא שלילית או שאינכם בטוחים שמערכת ההגברה שמספק אולם האירועים עומדת בדרישות להגברת טקס החופה, מומלץ שתפנו לחברת הגברה לאירועים ותשכירו מערכת הגברה להשכרה בגודל הנדרש.
אנחנו בטוחים שכבר הוזמנתם למספר חתונות שבהם לא הצלחת לשמוע את כל השיח בין הרב לבין החתן והכלה, ואנחנו בטוחים שאתם לא רוצים שזה יקרה בחתונה שלכם. אז אם אתם רוצים למנוע בעיית סאונד במהלך טקס החופה, חשוב לדאוג להשכרת מערכת הגברה בליווי של טכנאי סאונד.
גופר סאונד מציעה מערכות הגברה להשכרה מהמתקדמות ביותר עם ליווי מלא של מומחה הגברה לאירועים.

מיקרופונים בטקס החופה

אם אתם רוצים שטקס החופה שלכם ישמע בכל רחבי מתחם האירועים, יש להתחיל כמובן מהגברה של קול המשתתפים. טכנאי סאונד מבצע זאת על ידי מיקרופונים אשר קולטים את הדיבור ומעבירים אותו למגברים. מבחינת מיקרופונים אפשר ללכת על שלושה סוגי מיקרופונים: חוטי, אלחוטי ומוסתר.
המיקרופון החוטי הוא המיקרופון הפשוט שכולם מכירים. היתרון שלו הוא שאפשר לסמוך עליו במאת האחוזים שהוא יעשה את העבודה, אך כמובן החוט יכול טיפה לא נוח. בכל מקרה זאת הבחירה הכי נפוצה בחתונות כי זאת הבחירה הבטוחה ביותר.
אם אתם רוצים לשדרג טיפה את הנוחיות של הטקס, אז אפשר לחבר למערכת ההגברה מיקרופונים אלחוטיים, מיקרופון גדול ששולח את תדר השמע בצורה אל חוטית. זה יהיה יותר נוח לשימוש של הרב ושל הזוג במהלך דברי החופה.
אפשרות נוספת ומאוד מתקדמת היא המיקרופון המוסתר, מיקרופון קטנטן שמתלבש על הבגד ואינו נראה. זה דומה למיקרופונים שאתם רואים משתתפים בתכניות אירוח בטלוויזיה לובשים. מיקרופון זה מעניק חופשיות לידיים והוא כמובן אינו נראה.
במידה ואתם מתכננים שאנשים נוספים ינאמו ברכה כלשהי במהלך החופה, כמו למשל בני משפחה, אז חשוב לדאוג למיקרופונים נוספים או לעמדה שבה יוצב מיקרופון עומד שהנואמים יוכלו לגשת אליו.
דבר חשוב נוסף שכל מומחה הגברה לאירועים צריך לוודא הוא שהמגברים לא יונחו בקירוב לחופה (ובמיוחד למיקרופונים), אחרת יש סיכוי גדול שהטקס יסבול מפידבק נוראי (פידבק הוא מצב שבו יש לולאת שמע שנקלטת מחדש במיקרופון מהרמקולים).
עוד בזאת, חשוב לדאוג שכל מי שמדבר במהלך הטקס מחזיק את המיקרופון קרוב לפה בכדי למנוע קליטה של רעשים מסביב ובכדי לשמור על דיבור תקין.
עוד הוראה מאוד חשובה לטקס החופה מבחינת מורכבות ההגברה היא בנושא הפרעות אלחוטיות מטלפונים סלולריים. חשוב לבקש מכל המשתתפים בטקס החופה לכבות את הטלפונים הסלולריים שלהם על מנת למנוע הפרעות בקליטה של המיקרופונים.
כיבוי מיקרופונים, כאשר מיקרופון אינו בשימוש, הוא גם נושא חשוב שיש לדאוג אליו. אם מיקרופון מסיים את תפקידו במהלך הטקס, מומלץ להורות למשתמש שלו לכבות את המיקרופון בכדי לא ליצור הפרעות לא צפויות.

הגברה של מוסיקה מוקלטת בטקס החופה

טקסי חופה משלבים לרוב מוסיקה מוכנה מראש, דרך נגן מוסיקה או מחשב נייד. נהוג בדרך כלל שלחתן ולכלה יש מוסיקת כניסה ולאחר שבירת הכוס מנוגן שיר נוסף בכדי לסמן את סיום הטקס והזמן של האורחים לחבק את הזוג המאושר.
חשוב שנגן המוסיקה יהיה מחובר כראוי למערכת ההגברה ושתתבצע בקרת איכות של טכנאי מומחה הגברה לאירועים על ווליום והפידבק של המכשיר.
מומלץ לוודא שיש את ההקלטות בהישג יד ביום החתונה ושהם מוכנות לניגון במקום הנכון, ואם ניתן, אז לבצע חזרה גנרלית אחרונה אחרי שמערכת ההגברה הותקנה באולם האירועים בכדי לשמוע איך השירים מנוגנים.

הגברה למופעים בטקס החופה

אם אתם מתכננים לשלב נגנים חיים במהלך טקס החופה, יש הרבה טקסי חופה שמשלבים כנר או פסנתרן, חשוב לדאוג להגברה מותאמת של כלי הנגינה. כל כלי נגינה צריך לקבל התאמה של מיקסר בכדי לצמצם פידבק ובכדי לדאוג שהשילוב של ההופעה במהלך טקס חופה ישתלב עם הסאונד הנקלט מהמיקרופונים במהלך טקס החופה.
הגברה לנגנים מצריכה ידע וניסיון רב בהגברה, אז מומלץ להעסיק חברת הגברה לאירועים שגם מבצעת הגברה למופעים וטקסים.