השכרת ציוד הגברה לאירוע יכול להיות מאוד מבלבל עבור אלו שאין להם את הידע המקצועי בהגברה. לרוב אנו נתקלים בשלושה שאלות נפוצות לגבי ציוד הגברה לאירועים.

השכרת ציוד הגברה לאירועים מתחיל תמיד מההתקשרות הראשונית של בעל השמחה עם נציגי חברת השכרת ציוד הגברה לאירועים. בשלב זה תתבצע הערכה של דרישות ציוד ההגברה הנדרש להשכרה עבור האירוע רלוונטי, החל מציוד קלט השמע ועד למגברים הקטנים ביותר.
למרות שרוב בעלי השמחות, מפיקי האירועים והאמנים השונים מבינים את הצורך במכשירי קלט שמע, כמו מיקרופונים למשל, וציוד ההגברה, כמו מגברים, עדיין לרוב הם שואלים מספר שאלות נפוצות לגבי השכרת ציוד ההגברה.

1. האם אני צריך להשכיר גם מגבר סאונד כחלק ממערכת ההגברה לאירוע?

בכל השכרת ציוד הגברה למופעים או אירועים יש צורך להשכיר מגבר סאונד, אך השאלה בנושא מגברי סאונד צריכה להיות שונה.
עלינו לשאול האם יש צורך להשכיר מגבר סאונד בנפרד למערכת ההגברה? למשל, לתקליטן בחתונה יש מגבר סאונד מובנה במערכת הדי ג'יי שלו אז השכרת ציוד הגברה מחברת הגברה חיצונית לא חייב לכלול מגבר סאונד.
עוד בזאת, יכול מאוד להיות מקרה שמגבר הסאונד מספיק חזק לגודל מעכת ההגברה להשכרה הנדרשת באירוע.
לדוגמה, תקליטן באולם אירועים גדול יצטרך להשכיר מערכת הגברה עם מגבר סאונד נוסף בכדי לתמוך בחוזק הסאונד הנדרש לייצר דרך הרמקולים הרבים.
כלל האצבע אומר שבכל מקרה מומלץ לבצע השכרת ציוד הגברה הכולל מגבר סאונד, ולרוב חברות הגברה לאירועים כוללות זאת במחיר השירות שלהם אז אין שום סיבה לא לבקש מגבר סאונד נוסף.

2. מהו חוזקת הסאונד שאני צריך לייצר ממערכת ההגברה באירוע שלי?

הגדרה של עוצמת הסאונד הנדרשת לאירוע, כאשר משאלה הזאת נגרר גודל מערכת ההגברה להשכרה, הוא נושא מאוד מורכב המושפע ממספר רב של פרמטרים. אחת הסיבות המרכזיות לכך שמומלץ להעסיק חברת השכרת ציוד הגברה עם ליווי של איש סאונד היא הסיוע בבחינת הפרמטרים השונים והגדרת עוצמת הסאונד הנדרשת באירוע.
הפרמטרים השונים אשר יכולים להשפיע על עוצמת הסאונד הנדרשת באירוע יכולים להיות גודל אולם האירועים, האם יש בריחה של סאונד כמו כאשר מבצעים הגברה לטקסים בשטח חלל פתוח, כמות הקהל, כלי הנגינה (עמדת תקליטן או הופעה מוזיקלית חיה), אקוסטיקה של מבנה ועוד גורמים רבים.
מורכבות של הגדרת עוצמת סאונד ובחירה בהתאם של מגברת הגברה להשכרה חייבת להתבצע רק על ידי טכנאי סאונד מוסמך עם ניסיון רב שנים בביצוע הגברה לאירועים.

3. האם יש צורך להשתמש במיקסר בכדי לשלוט על מערכת ההגברה?

ציוד הגברה להשכרה כולל תמיד מכשיר קלט ומגבר. הסאונד נקלט דרך מכשירי הקלט, בין אם מדובר על חיבור ישירות לכלי מוסיקלי או בין אם מדובר על מיקרופון, ועובר דרך המגבר לרמקולים ולאוזן של הקהל.
יש חברות הגברה לאירועים אשר יגידו לכם שאין צורך במיקסר בכדי לווסת על מעבר הסאונד בתוך מערכות הגברה להשכרה, והם לא בהכרח טועים.
עם זאת, מיקסר הוא כלי מאוד יעיל לבקרה של מעבר הסאונד במערכת הגברה שמאוד מומלץ להשתמש בו, במיוחד כאשר מדובר על אירועים והופעות שלהם בוצעה השכרת ציוד הגברה משמעותית.
אם ישנם הרבה ערוצי קלט שונים, למשל בהופעה חלק מהסאונד מגיע ממיקרופונים וחלק מכלי נגינה, אז כדאי להשכיר ציוד הגברה לאירועים עם מיקסר שיווסת את ערוצי הסאונד השנים. מיקסר סאונד איכותי הוא מיקסר שיש לו לפחות 4 ערוצי שמע שונים.
עוד מומלץ לדאוג שבמהלך האירוע יהיה תפעול של המיקסר על ידי טכנאי סאונד, להבטחת איכות סאונד במהלך האירוע או ההופעה.